Dobreko

Polskie świece naturalne  Dobreko robione  są ręcznie w naszej małej manufakturze, w której pracują ludzie z pasją i niesamowitą wiedzą o dobrach oferowanych nam przez naturę. Powstają wyłącznie z ekologicznego, wegańskiego, biodegradowalnego wosku sojowego, który nie wydziela toksyn, jest za to doskonałą bazą przechowującą naturalne aromaty olejków eterycznych. Świece sojowe modą być używane w aromaterapii, dla uprzyjemnienia sobie czasu spędzanego w zaciszu domowym albo jako produkty odstraszające uciążliwe owady. Świeca sojowa na komary to produkt, którego możesz z powodzeniem używać zarówno w domu jak i na zewnątrz.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Stworzyliśmy dwa rodzaje zapachów:

  • Goździk-Rozmaryn-Pomarańcza
  • Lawenda-Cedr-Trawa Cytrynowa

Naturalny wosk sojowy nie lubi barwników, dlatego dobre świece z tego surowca najczęściej mają neutralną barwę, która jednak może zmieniać odcień zależnie od dodanych olejków eterycznych – od delikatnego ecru do lekkiego beżu czy delikatnej żółci.

Zalety świec z wosku sojowego

Wosk sojowy ma nieco inne właściwości niż parafina: ma niższą temperaturę rozpuszczania się, topi się bez kopcenia, dymienia i sadzy. Świeczki sojowe powinno się palić krócej niż parafinowe, ale dzięki temu możemy uniknąć powstania nieestetycznego tunelu lub tzw. basenu, czyli wosku rozpuszczonego na całej średnicy naczynia. Odnawialny i pozyskiwany ze zrównoważonych zasobów wosk sojowy w świecach Dobreko nie ma złego wpływu na zdrowie nasze, naszych bliskich a także naszych zwierząt – a taki wpływ może mieć formaldehyd obecny w świecach zapachowych z barwionej chemicznie parafiny.