Kompendium wiedzy dla brodaczy

Kompendium wiedzy dla brodaczy

Jeśli jesteś posiadaczem brody i wąsów, albo chciałbyś zapuścić epicki zarost, to krótki poradnik dla Ciebie. A jeśli jesteś partnerką brodacza, będziesz mogła doradzić swojemu mężczyźnie, jak ma najlepiej dbać o zarost.

Po pierwsze: oczyszczaj

Może wydawać się to oczywiste, ale brodę należy myć. I nie, nie wystarczy do tego sama woda, albo żel do mycia twarzy. W brodzie zbiera się masa zanieczyszczeń, resztek preparatów pielęgnacyjnych, sebum, okruszków jedzenia. Właściwe oczyszczenie, które nie wysuszy Twojej skóry jest więc kluczowe. Dlatego powinieneś przestawić się na naturalne mydła i szampony, które nie przesuszą, a zarost będzie przyjemny w dotyku.

Po drugie: nawilżaj

To naprawdę ważne, aby stosować olejki nawilżające. Dzięki dobremu olejkowi, Twoja broda przestanie swędzieć podczas zapuszczania, pozbędziesz się dyskomfortu i nie będziesz kłuł brodą swojej kobiety 😊 Nawilżone włoski są miękkie, milsze w dotyku i szybciej rosną.

Po trzecie: czesz

To naprawdę robi różnicę! Skręcone włoski mogą powodować złe układanie się brody. Aby ją jak najlepiej uformować, stosuj szczotkę z włosia dzika, która pozwoli ci nadać jej jak najlepszy kształt. Ma to też znaczenie pielęgnacyjne – dzięki regularnemu rozczesywaniu zarostu, pobudzamy krążenie skóry oraz pozbywamy się zrogowaciałego naskórka i włosów, które już wypadły.

Po czwarte: stylizuj

Podkręcony was i błyszcząca broda to jest coś. Kosmetyki do stylizacji utrwalają, zapobiegają plątaniu się brody, wygładzają i nadają zarostowi połysku. Możesz zaopatrzyć się w wosk, pomadę, krem do stylizacji czy balsam do brody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką *